E-fekty siedzenia w domu

Prezentacja „Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe” Ady i Jakuba z klasy VIII – klik

Prezentacja świąteczna Amelii i Agnieszki z klasy VIII – klik

Film świąteczny klasa VII –

 

Drodzy – chętni e- Uczniowie ?

Przed nami kolejny tydzień pracy w zaciszu domowym. Jedni są z tego zadowoleni inni troszkę mniej. Sami wiecie, że w domu można bardzo dużo! Można się uczyć, można ćwiczyć, można odpoczywać, a przede wszystkim można rozwijać się pod względem artystycznym, kulinarnym, plastycznym, sportowym i muzycznym.

Kochani !

Właśnie chciałybyśmy, abyście pochwalili się w czym jesteście dobrzy, co udało się Wam zrobić po raz pierwszy lub jaką umiejętność doskonalicie? Albo co według Was można twórczego i wartościowego robić w tym czasie ?

Czy to była smaczna, kolorowa kanapka dla mamy, czy może udało Wam się zrobić pyszne ciacho lub naleśniki, albo oddajecie się innym czynnościom np. stolarstwu, malarstwu, grze na instrumentach, na komputerze. A może tworzycie ozdoby z papieru, plasteliny czy modeliny. Może ktoś z Was tańczy, śpiewa albo się gimnastykuje?

Pochwalcie się zdjęciami, krótkimi filmikami lub napiszcie kilka zdań o swoich „e-fektach”. Kreatywność mile widziana!

Zapraszamy do e-projektu wszystkich CHĘTNYCH uczniów, którzy mają pomysły na ciekawy sposób spędzania czasu po e-lekcjach lub przed e-lekcjami ?

Wszystkie Wasze materiały (zdjęcia, filmiki, opisy) należy wysyłać na adres p. Ewy Szymajdy: eszymajda@o2.pl lub p. Magdy Pachar: psycholog.online@o2.pl .

W każdy poniedziałek Wasze wytwory można będzie oglądać na stronie szkoły w zakładce: „E-fekty siedzenia w domu?”

Kochani, jak wszystko już jasne to – działamy!

Od 1 kwietnia czekamy na Wasze małe i duże cuda?

P. Magda i p. Ewa

Galeria

 

Zdalne nauczanie 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie,
w tym miejscu znajdziecie wszelkie informacje nt zdalnego nauczania z związku zawieszeniem zajęć w szkole.

Plan konsultacji, zajęć opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych w dniach:
— 1-5 czerwca 2020r. dostępny jest tutaj
— 8-12 czerwca 2020r. dostępny jest tutaj
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19  oraz z treścią oświadczenia o stanie zdrowia dziecka.

KIauzula informacyjna – COVID 0d 22.05.2020

Regulamin – COVID od 22.05.2020

Oświadczenie – COVID od 22.05.2020

Egzamin ósmoklasisty klik

E-fekty siedzenia w domu klik

UWAGA
Szanowni rodzice, opiekunowie dzieci, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątnikach pozyskał możliwość wykorzystania do pracy na odległość (zdalnego nauczania) narzędzie Microsoft Teams. Udostępniony od poniedziałku “kanał komunikacji Microsoft Teams” jest uzupełnieniem form i sposobów, które wykorzystywano do tej pory w pracy. Utrzymane zostaną wszystkie dotychczasowe sposoby kontaktu, komunikacji i przesyłania informacji. Nauczyciel ustali indywidualnie zakres i sposób wykorzystania narzędzia Microsift Teams w swojej pracy z dziećmi. Instrukcja pierwszego logowania została udostępniona na e-dzienniku. Jeśli pojawią się jakieś kłopoty proszę kontaktować się przez e-dziennik lub Messenger (najszybsza odpowiedź) z p. Martą Pacholec-Grzyb.
Tomasz Wypler

Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi otwierania szkół bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami i wytycznymi jakie musi spełnić szkoła zapewniając Państwa dzieciom warunki bezpiecznego pobytu w szkole. Wszystkie najważniejsze informacje przekazywane są przez wychowawców klas drogą elektroniczną. Proszę o śledzenie informacji wysyłanych do Państwa przez e-dziennik, drogą mailową i ustalonymi do pracy na odległość kanałami kontaktu z uczniem. Link: Informacja_do_rodziców.

Tomasz Wypler – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Przed nami kolejny miesiąc pracy zdalnej. Zwracamy się, więc z prośbą o wypełnienie  krótkiej ankiety, dotyczącej Państwa potrzeb, w zakresie wsparcia merytorycznego w okresie kształcenia na odległość. Pełnią Państwo ogromną rolę współdziałając z nauczycielami i specjalistami przy prowadzeniu zajęć z Państwa dziećmi, dlatego zebrane od Państwa informacje posłużą nam w opracowaniu lepszych sposobów współpracy oraz materiałów pomocniczych, które wspomogą pracę na odległość z Państwa dziećmi. Link do ankiety został wysłany przez e-dziennik.
W związku z małym ilością odpowiedzi przedłużamy czas wypełniania ankiety do 11.05.2020 do godziny 23:30

Czasowe problemy z logowaniem do e-dziennika leżą po stronie firmy VULCAN. Czasem pomaga usunięcie historii przeglądania i plików cookies.

W okresie 25 marca – 25 czerwca będziemy realizować podstawę programową z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Budynek oraz teren szkoły szkoły w tym czasie jest całkowicie zamknięty (Komunikat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty). W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 71 3162 261 lub mailowy sp.swiatniki@wp.pl.
W wyjątkowych sprawach prosimy o kontakt na telefon służbowy dyrektora szkoły 505 308 048.


Kontakt nauczycieli z uczniami zapewniony jest poprzez e-dziennik (klik) oraz dysk googledrive:
przedszkole
klasa I
klasa II
klasa III
klasa IV
klasa V
klasa VI
klasa VII
klasa VIII
pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Ponadto z nauczycielami można kontaktować się mailowo, telefonicznie (jeśli nauczyciel zaproponował uczniom taką formę kontaktu).
Naukę organizujemy zgodnie z tygodniowym planem zajęć (bez zajęć dodatkowych typu SKS, zajęcia rozwijające itp.)

Kontakt do mnie e-mail marta.pacholec@vp.pl
Messenger Marta Pacholec-Grzyb (codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11 – tylko opcja Czatu, bez połączeń głosowych i wideo).

Kształcenie na odległość – poradnik dla szkół – klik
Platforma e-podręczniki – klik
Ciekawe szkolenia/webinary – klik
Jak prawidłowo pracować z komputerem – klik
Informacje o koronawirusie http://unicef-koronawirus.pl/
Jak_się_chronić_przed_koronawirusem?
Propozycje_aktywności_wyzwań_dla_młodzieży
Zeszyt_zadań_o_prawach_dziecka_dla_najmłodszych

Drodzy Uczniowie i Rodzice ?
W naszej szkole pracę rozpoczyna Wirtualny gabinet psychologiczno-pedagogiczny. Potrzebujecie rozmowy? Coś Was niepokoi? Potrzebujecie pomocy? to od dziś – tj. 27 marca – pedagog Ewa Szymajda i psycholog Magdalena Pachar pełnią dyżur mailowo- telefoniczny.

Kontakt ze specjalistami
Psycholog – psycholog.online@o2.pl, poniedziałek 7.45-10.00, środa 7.45-15.00, czwartek 7.45-9.15.
Pedagog – 500063005 (dostępny także WhatsApp), eszymajda@o2.pl, od poniedziałku do piątku- w godzinach 9.00- 13.30.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy – skontaktuj się z nami, czekamy i serdecznie zapraszamy
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim wytrwałości ?
Psycholog i pedagog ZSP w Świątnikach

Oświadczenie Burmistrza.pdf w sprawie otwarcia przedszkoli w gminie Sobótka

Szanowni Rodzice
Kształcenie na odległość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świątnikach obowiązuje obecnie do dnia 26 czerwca 2020 roku. Rada pedagogiczna zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej i Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka ustaliła, że proces dydaktyczny będzie kontynuowany w okresie zawieszenia zajęć w formie zdalnej. W związku z tym prosimy nadal o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów w godz. 8:00 – 12:00 od poniedziałku do piątku przekazywać będą instrukcje i zadania do samodzielnego wykonania w domu.

Rodzicu,
– zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
– jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
– przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
– rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
– śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
– pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
– przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
– wykonuj instrukcje i zadania przekazywane Twoim rodzicom przez dziennik elektroniczny;
– odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj lekturę, ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
– przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
– Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
– Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
– Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590 
– Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Z poważaniem
Tomasz Wypler
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach