Zdalne nauczanie 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie,
w tym miejscu znajdziecie wszelkie informacje nt zdalnego nauczania z związku zawieszeniem zajęć w szkole.

Plan konsultacji, zajęć opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych w dniach:
— 1-5 czerwca 2020r. dostępny jest tutaj
— 8-12 czerwca 2020r. dostępny jest tutaj
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19  oraz z treścią oświadczenia o stanie zdrowia dziecka.

KIauzula informacyjna – COVID 0d 22.05.2020

Regulamin – COVID od 22.05.2020

Oświadczenie – COVID od 22.05.2020

Egzamin ósmoklasisty klik

E-fekty siedzenia w domu klik

UWAGA
Szanowni rodzice, opiekunowie dzieci, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątnikach pozyskał możliwość wykorzystania do pracy na odległość (zdalnego nauczania) narzędzie Microsoft Teams. Udostępniony od poniedziałku “kanał komunikacji Microsoft Teams” jest uzupełnieniem form i sposobów, które wykorzystywano do tej pory w pracy. Utrzymane zostaną wszystkie dotychczasowe sposoby kontaktu, komunikacji i przesyłania informacji. Nauczyciel ustali indywidualnie zakres i sposób wykorzystania narzędzia Microsift Teams w swojej pracy z dziećmi. Instrukcja pierwszego logowania została udostępniona na e-dzienniku. Jeśli pojawią się jakieś kłopoty proszę kontaktować się przez e-dziennik lub Messenger (najszybsza odpowiedź) z p. Martą Pacholec-Grzyb.
Tomasz Wypler

Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi otwierania szkół bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami i wytycznymi jakie musi spełnić szkoła zapewniając Państwa dzieciom warunki bezpiecznego pobytu w szkole. Wszystkie najważniejsze informacje przekazywane są przez wychowawców klas drogą elektroniczną. Proszę o śledzenie informacji wysyłanych do Państwa przez e-dziennik, drogą mailową i ustalonymi do pracy na odległość kanałami kontaktu z uczniem. Link: Informacja_do_rodziców.

Tomasz Wypler – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Przed nami kolejny miesiąc pracy zdalnej. Zwracamy się, więc z prośbą o wypełnienie  krótkiej ankiety, dotyczącej Państwa potrzeb, w zakresie wsparcia merytorycznego w okresie kształcenia na odległość. Pełnią Państwo ogromną rolę współdziałając z nauczycielami i specjalistami przy prowadzeniu zajęć z Państwa dziećmi, dlatego zebrane od Państwa informacje posłużą nam w opracowaniu lepszych sposobów współpracy oraz materiałów pomocniczych, które wspomogą pracę na odległość z Państwa dziećmi. Link do ankiety został wysłany przez e-dziennik.
W związku z małym ilością odpowiedzi przedłużamy czas wypełniania ankiety do 11.05.2020 do godziny 23:30

Czasowe problemy z logowaniem do e-dziennika leżą po stronie firmy VULCAN. Czasem pomaga usunięcie historii przeglądania i plików cookies.

W okresie 25 marca – 25 czerwca będziemy realizować podstawę programową z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Budynek oraz teren szkoły szkoły w tym czasie jest całkowicie zamknięty (Komunikat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty). W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 71 3162 261 lub mailowy sp.swiatniki@wp.pl.
W wyjątkowych sprawach prosimy o kontakt na telefon służbowy dyrektora szkoły 505 308 048.


Kontakt nauczycieli z uczniami zapewniony jest poprzez e-dziennik (klik) oraz dysk googledrive:
przedszkole
klasa I
klasa II
klasa III
klasa IV
klasa V
klasa VI
klasa VII
klasa VIII
pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Ponadto z nauczycielami można kontaktować się mailowo, telefonicznie (jeśli nauczyciel zaproponował uczniom taką formę kontaktu).
Naukę organizujemy zgodnie z tygodniowym planem zajęć (bez zajęć dodatkowych typu SKS, zajęcia rozwijające itp.)

Kontakt do mnie e-mail marta.pacholec@vp.pl
Messenger Marta Pacholec-Grzyb (codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11 – tylko opcja Czatu, bez połączeń głosowych i wideo).

Kształcenie na odległość – poradnik dla szkół – klik
Platforma e-podręczniki – klik
Ciekawe szkolenia/webinary – klik
Jak prawidłowo pracować z komputerem – klik
Informacje o koronawirusie http://unicef-koronawirus.pl/
Jak_się_chronić_przed_koronawirusem?
Propozycje_aktywności_wyzwań_dla_młodzieży
Zeszyt_zadań_o_prawach_dziecka_dla_najmłodszych

Drodzy Uczniowie i Rodzice 😊
W naszej szkole pracę rozpoczyna Wirtualny gabinet psychologiczno-pedagogiczny. Potrzebujecie rozmowy? Coś Was niepokoi? Potrzebujecie pomocy? to od dziś – tj. 27 marca – pedagog Ewa Szymajda i psycholog Magdalena Pachar pełnią dyżur mailowo- telefoniczny.

Kontakt ze specjalistami
Psycholog – psycholog.online@o2.pl, poniedziałek 7.45-10.00, środa 7.45-15.00, czwartek 7.45-9.15.
Pedagog – 500063005 (dostępny także WhatsApp), eszymajda@o2.pl, od poniedziałku do piątku- w godzinach 9.00- 13.30.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy – skontaktuj się z nami, czekamy i serdecznie zapraszamy
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim wytrwałości 😊
Psycholog i pedagog ZSP w Świątnikach

Oświadczenie Burmistrza.pdf w sprawie otwarcia przedszkoli w gminie Sobótka

Szanowni Rodzice
Kształcenie na odległość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świątnikach obowiązuje obecnie do dnia 26 czerwca 2020 roku. Rada pedagogiczna zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej i Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka ustaliła, że proces dydaktyczny będzie kontynuowany w okresie zawieszenia zajęć w formie zdalnej. W związku z tym prosimy nadal o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów w godz. 8:00 – 12:00 od poniedziałku do piątku przekazywać będą instrukcje i zadania do samodzielnego wykonania w domu.

Rodzicu,
– zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
– jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
– przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
– rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
– śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
– pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
– przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
– wykonuj instrukcje i zadania przekazywane Twoim rodzicom przez dziennik elektroniczny;
– odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj lekturę, ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
– przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
– Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
– Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
– Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590 
– Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Z poważaniem
Tomasz Wypler
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach