Drodzy Uczniowie klasy VIII,
rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpoczęła w dniu 15.06.2020 r. Kandydaci spoza Wrocławia wprowadzają wniosek za pomocą nr PESEL, imienia i nazwiska.

Więcej informacji o rekrutacji we Wrocławiu tutaj.
Więcej informacji o rekrutacji w województwie dolnośląskim tutaj.
Rekrutacja do Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce tutaj.

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu przygotowało stronę internetową prezentującą ofertę szkół kształcących w zawodach na rok szkolny 2020/2021. Ma ona formę wyszukiwarki, która umożliwi szybki dostęp do informacji i materiałów promujących szkołę kształcącą w wybranych zawodach. Dzięki niej będzie można znaleźć poza podstawowymi informacjami o szkole, takimi jak: nazwa, adres, telefon, e-mail, strona www, wykaz zawodów, w których technika i branżowe szkoły I stopnia będą dokonywać naboru na rok szkolny 2020/2021.

Mam nadzieję, że okaże się ona szczególnie przydatna w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Ułatwi absolwentom dolnośląskich szkół podstawowych dokonać trafnego wyboru i podjąć naukę w szkole, która spełni ich oczekiwania, umożliwi wykonywanie atrakcyjnej pracy oraz przyczyni się do wzrostu zainteresowania kształceniem w szkołach branżowych. Zapraszam na stronę: https://zawody.kuratorium.wroclaw.pl

Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty