Dla uczniów Dla nauczycieli Dla każdego
Dodatkowe zadania z matematyki – klik Ciekawe strony – klik Bezpieczny Internet – klik
Karta rowerowa – klik
 Aktywna tablica – klik
Pierwsza pomoc przedmedyczna – klik
    Przedmiotowe Zasady Oceniania
     

Egzamin na kartę rowerową

Wszystkich uczniów, którzy chcieliby uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem zapraszam do przypomnienia zasad i przepisów ruchu drogowego. Może Wam w tym pomóc strona https://brd.andrej.edu.pl/. Bliższych informacji udziela p. Marta.

Dostęp do multipodręczników z matematyki

P. Marta na lekcjach matematyki podała uczniom kody do multipodręczników. Instrukcję korzystania można znaleźć na stronie https://gwo.pl/wpiszkod-instrukcja/. Zachęcamy do korzystania z multipodręczników w domu, dzięki temu plecaki będą lżejsze.

W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest wrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Organizatorem akcji w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. W przyszłym roku szkolnym na pewno także włączymy się w te ważne obchody. 

Logo CodeWeekW październiku obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni. Nieważne, czy jesteś programistą, czy dopiero zaczynasz tę przygodę.
W zeszłym roku w wydarzeniu „Koduj on/off-line” uczniowie klas IV-VIII na kółku informatycznym i lekcjach informatyki kodowali zarówno na kartce papieru, jak i w komputerze. Do zajęć wykorzystaliśmy m.in. program Scratch oraz materiały ze strony koduj.gov.pl.
W poprzednich latach w naszej szkole w ramach wydarzenia „Robotki” uczniowie klas I-VIII na zajęciach rozwijających i lekcjach informatyki uczyli się sterowania obiektem. Uczniowie młodsi mieli do dyspozycji roboty Blue-Bot, którymi sterowali po samodzielnie wykonanych planszach. Starsi uczniowie mieli do dyspozycji roboty mBot Robot Kit oraz mBot Ranger. Ponadto wszyscy uczniowie wykonali dostosowane do swoich możliwości zadanie w programie Scratch. Więcej informacji o wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Kodowana można znaleźć klikając tutaj, a o naszych wydarzeniach tutaj i tutaj.

W październiku i listopadzie nasza szkoła włącza się w obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Zachęcam wszystkich do wspólnego powtarzania tabliczki mnożenia.  🙂

Od 2008 roku jestem nauczycielką matematyki, informatyki (wcześniej także techniki) w Szkole Podstawowej w Świątnikach, obecnie z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świątnikach.

W roku szkolnym 2018/2019 pełniłam funkcję zastępcy Dyrektora szkoły.

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale nauczycielskim Politechniki Radomskiej na kierunku matematyka, specjalność: zastosowania matematyki i informatyki. Podnosząc swoje kwalifikacje ukończyłam także: studia podyplomowe z informatyki dla nauczycieli na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe: nauczanie techniki-zajęć technicznych w szkole podstawowej i gimnazjum w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz studia podyplomowe: terapia pedagogiczna z arteterapią także na WWSZiP.

mgr Marta Pacholec-Grzyb

e-mail: mpacholec-grzyb@spswiatniki.sobotka.pl