Dzień Pizzy

Pizza to jedno z najbardziej popularnych dań na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekała się nawet własnego święta. Jest ono wprawdzie 9 lutego, ale my may na ten dzień już inne plany, dlatego w naszej szkole to 02 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Ze względu na sytuację związaną z epidemią nie robiliśmy pizzy sami tylko ją zamówiliśmy. Lepsza by była robiona własnoręcznie, ale „lepszy rydz, niż nic”. Postanowiliśmy w tym roku zrobić jeszcze jeden Dzień Pizzy.

 

 

Konkurs pierniczki

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszego pierniczka. Prace nadesłało 23 osoby. Widać na fotografiach jaka jest satysfakcja z wykonanej pracy. Gratulujemy efektów. W związku z tym, że konkurs miał charakter zdalny, pierniczki zostają w domach. Szkoda, że nie możemy poczuć tego smaku i zapachu. Wszyscy uczestnicy zostają nagrodzeni punktami z zachowania oraz oceną z techniki, a za najlepsze prace po feriach zostaną przyznane nagrody.

Galeria

 

Debiutancki singiel Marlenki

Talent Marlenki Młyńskiej jest wielki. Kilka razy mieliśmy okazję się o tym przekonać. Jednak jej kariera dopiero nabiera tempa. Marlena wydała właśnie swój debiutancki singiel. Piosenka jest przepiękna, tekst poruszający i niezwykle dojrzały. A wykonanie to prawdziwy profesjonalizm. Jeśli nastolatka w klasie V potrafi stworzyć takie utwory, to co będzie za kilka lat? Trzymamy kciuki.

 

 

Mikołajki

Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci z oddziału przedszkolnego dzień -Mikołajki. Wszystkie dzieci już od rana z wielką niecierpliwością oczekiwały wizyty wyjątkowych gości. Święty Mikołaj wraz jednym ze swoich elfów postanowił w tym roku odwiedzić Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątnikach. Dzieci dowiedziały się gdzie mieszka Mikołaj, poznały tajemnicę zorzy polarnej, oglądały zdjęcia z albumu Świętego Mikołaja. Mikołaj zagrał na skrzypcach swoją ulubioną piosenkę i poprosił dzieci o akompaniament. Okazało się, że w swojej magicznej księdze Mikołaj ma zapisane informacje o każdym dziecku (wiedział nawet gdzie dzieci spędziły wakacje, co lubią jeść, jak nazywają się ich zwierzaki). Spotkanie zakończyło się rozdaniem upominków. Ten wyjątkowy dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami a w zerówce już świąteczny nastrój. Sesja zdjęciowa sprawiała nam wiele radości i pozwoliła chociaż na chwilę poczuć magię białych świąt.

(teksty Agnieszka Białecka)

Galeria Mikołajki

Galeria świąteczna sesja

 

 

Konkurs „Jestem wynalazcą”

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu”Jestem wynalazcą”. Celem konkursu była promocja kreatywności, rozwijanie zainteresowania nauką i techniką, oraz doskonalenie umiejętności technicznych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej innowacyjnego wynalazku oraz omówienie jego działania. Jury podczas oceniania prac stosowało kryteria: oryginalność wynalazku, wykonanie (staranność, wykorzystane materiały), omówienie zasady działania wynalazku. Dziękujemy uczniom, którzy podczas nauki zdalnej podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po zakończeniu nauki zdalnej.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce Janek Lisowski

II miejsce ex aequo Wioletta Ungurian,

Jakub Rak i Michał Szczotka

Galeria

 

Andrzejki

Andrzejki w oddziale przedszkolnym były okazją  do wspólnej, wesołej zabawy. Poznaliśmy stary zwyczaj  – wróżby w wigilię św. Andrzeja. Wszystkie wróżby przyniosły dzieciom dużo śmiechu i radości. Nie mogło w tym dniu zabraknąć  tańców oraz słodkiego poczęstunku. W klasach I-III udało się przeprowadzić andrzejki zdalnie. Da się? Da się!

Galeria

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada zerówka uczestniczyła w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pluszowego przyjaciela, rozwiązywały zagadki związane z misiami oraz wykonały prace plastyczne. Każdy mógł skosztować przysmaku wszystkich misiów- miodku.

Galeria

 

Dzień Kundelka

Z okazji Dnia Kundelka Zespół Szkolno-Przedszkolny odwiedziła Załoga Czworonoga. Pani Agnieszka i Pan Jarek Nowaccy opowiedzieli dzieciom o właściwej pielęgnacji psów. Dali cenne wskazówki jak mądrze opiekować się naszymi pieskami. Dzieci miały możliwość posłuchać bicia psiego serca lub zajrzeć psu do ucha. Było też dużo chętnych do wyprowadzenia psów na spacer. Dziękujemy za miłe spotkanie:)

(Agnieszka Białecka)

Galeria

 

 

Dzień Czystego Powietrza

W sobotę, 14 listopada obchodziliśmy w Polsce po raz kolejny Dzień Czystego Powietrza. Dokładnie rok temu (14 XI 2019) zostało powołane do życia Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które razem z siecią Plus uruchomiło i udostępniło aplikację Czysta Polska. Aplikacja jest darmowa, dostępna dla wszystkich. Zachęcam do pobrania i korzystania z niej, sprawdzania jakości powietrza, a z drugiej strony do dbania o jakość powietrza w Masywie Ślęży.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska świętuje pierwszy rok działalności. Podstawowe założenia Stowarzyszenia to informowanie, edukowanie i inspirowanie do działań i postaw proekologicznych. Wszyscy zainteresowani ochroną środowiska i ekologią mogą dołączyć do 170 tysięcy osób działających w Stowarzyszeniu Program Czysta Polska.

Z ekologicznym pozdrowieniem, Iwona Stankiewicz, opiekun SK LOP

 

 

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek. A jak nie świętować takiego dnia skoro nasze ulubione postacie towarzyszą nam codziennie? Nie tylko w telewizorze. Mamy je przecież narysowane na przyborach szkolnych, pościeli, kubkach czy nawet skarpetkach i majteczkach. Dlatego ucieszyliśmy się, że jeszcze przed zdalnym nauczaniem mogliśmy się przebrać w ulubione postaci i trochę się pobawić. Okazuje się, że znamy bajki doskonale, zarówno te z dawnych lat, jak i te nowoczesne. To dobrze, że nie tylko te z filmów i kreskówek, ale także te z książek. Miejmy nadzieję, że szybko się spotkamy w szkole na kolejnym święcie. 

Galeria

 

 

Błotna Kuchnia

Wciąż powtarzamy, że czasy się zmieniły, że dzieci są inne , że kiedyś było lepiej. Kto z pokolenia rodziców nie pamięta zabaw w błotną kuchnię? Ile wtedy było radochy! Takiej zabawy i radości mogli doświadczyć uczniowie naszej szkoły. I okazało się, że radość taka sama jak tych dzieci sprzed lat. Dzieciaki, po wizycie w supermarkecie (parku) przystąpiły do założenia kilku lokalnych restauracji i serwowania błotno -liściasto-kukurydziano-patykowych dań. Było świetnie. Trochę niesprzyjająca pogoda “wygoniła” nas do szkoły, bo mogliśmy się tak bawić jeszcze bardzo długo. Klasie III udało się uprosić p. Agnieszkę i zabawa była kontynuowana w klasie, w wersji papierowej kuchni wraz z dobrze funkcjonującym bankiem. To ogromna radość, że takie zabawy są frajdą dla naszych dzieciaków.

Galeria

 

Dzień okularów

20 października miała miejsce pierwsza akcja zorganizowana przez nowo wybrany Samorząd Uczniowski. Był to dzień okularów. Wszyscy uczniowie, którzy w ten dzień byli w okularach nie byli pytani. Widać było, że niektórym bardzo na tym zależało, bo tworzyli nawet okulary z papierów. W szkole zrobiło się wesoło i nieco inaczej niż zwykle. Czekamy na kolejne takie wydarzenia.

 

 

Konkurs recytatorski

20 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas o-III.  Było trochę stresu, ale podczas występów wcale nie było tego widać i słychać. Recytatorzy zaimponowali opanowaniem tekstów oraz ich interpretacją. Jury jeszcze obraduje, bo wybranie zwycięzców jest niezwykle trudne. Szkoda tylko, że w dobie epidemii konkurs odbył się w okrojonej widowni i nie mogliśmy wszyscy podziwiać wszystkich wystąpień.

Galeria

Wycieczka do Eksplora Park klasy II i III

19 października 2020 r. uczniowie klasy II i III biorący udział w projekcie „Zwiększamy kompetencje naukowe uczniów szkół podstawowych z gminy Sobótka” wyjechali do Eksplora Park w Wałbrzychu. Atrakcji na miejscu było sporo, w tym czekolada z automatu. Wprawdzie byliśmy nieco za mali na zrozumienie wielu zagadnień, to i tak bawiliśmy się świetnie.

Galeria

 

Wycieczka do Eksplora Park klasy IV i V

W dniu 15. października uczniowie klas IV i V naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Wałbrzycha. Celem był ExploraPark – Park Nauki i Techniki. Wyjazd stanowił część zajęć rozwijających uzdolnienia z edukacji matematyczno-przyrodniczej w ramach unijnego projektu „Zwiększamy kompetencje naukowe uczniów szkół podstawowych z gminy Sobótka” realizowanego w naszej szkole. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawej nauce matematyki odbywającej się poprzez zabawę, zdobywając wiedzę z zakresu matematyki i przyrody. Mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, sprawność manualną i doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Najtrudniejsze zadania, wymagające zręczności, wyobraźni i wytrwałości, były nagradzane. Tym sposobem duża grupa naszych uczniów została wyróżniona. Im dłużej trwała „nauka”, tym trudniej było uczniom rozstać się z miejscem doskonałej zabawy. Wielu zdecydowało, że wybierze się ponownie na wycieczkę z rodzicami.

Galeria

CodeWeek

Zawitał do nas Europejski Tydzień Kodowania. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni. Nieważne, czy jesteś programistą, czy dopiero zaczynasz tę przygodę. W naszej szkole w ramach wydarzenia “Robotki” uczniowie klas I-VIII będą na zajęciach rozwijających i lekcjach informatyki uczyli się sterowania obiektem. Uczniowie młodsi będą mieli do dyspozycji roboty Blue-Bot, którymi będą sterowali po samodzielnie wykonanych planszach. Starsi uczniowie będą mieli do dyspozycji roboty mBot Robot Kit oraz mBot Ranger. Ponadto wszyscy uczniowie wykonają dostosowane do swoich możliwości zadanie w programie Scratch. Więcej informacji o wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Kodowana można znaleźć klikając tutaj, a o naszym wydarzeniu tutaj.

 

Pasowanie na ucznia

14 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Z tej okazji uczniowie klasy I przygotowali występ pod opieką wychowawczyni Emilii Hruszczak- Błażejowskiej, pani Weroniki Grzelki i pani Joanny Szukały. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, w którym pokazały naprawdę wysoki poziom, było sporo wierszyków, śpiewu i tańca. Po złożeniu ślubowania dzieci z klasy I zostały pasowane przez pana Dyrektora Tomasza Wyplera na uczniów naszej szkoły. Wszystkim obecnym bardzo podobał się występ, uczniów nagrodzono gromkimi brawami. Pierwszaki otrzymały także upominki przygotowane przez pana Dyrektora, radną panią Lidię Sączawę, firmę Kopalnię Odkrywkowych Surowców Drogowych w Nasławicach, panią Joannę Berezecką- Zywer Kierownika Referatu Oświaty i Promocji, a także przez Rodziców. Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom. Witamy w szkole nasi mali uczniowie, gratulujemy Wam i życzymy samych sukcesów w szkole.

 

Dzień Nauczyciela

Jak to dobrze, że mimo takiej trudnej sytuacji uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej mogła się odbyć. To szczególny czas dla oświaty na całym Świecie. Dlatego bardzo się cieszymy, że wszyscy pracownicy szkoły mogli zostać wyróżnieni przez dzieci z klas starszych. Uczniowie przygotowani zostali przez panie: Małgorzatę Wodnicką, Joannę Szukałę, Annę Orzeszek-Kamińską oraz Sylwię Galicz-Bobrowską. Podczas  przedstawienia mogliśmy podziwiać wiersze i piosenki wykonaniu młodych artystów. Dziękujemy bardzo.

Galeria

 

Wybory do Samorządu

1 października 2020 r. w odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dawno takich wyborów nie było w naszej szkole, więc potraktowaliśmy to jako ważne wydarzenie. Cztery osoby ubiegały się o stanowisko Przewodniczącego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach. Kandydaci musieli przygotować wcześniej plakat ze swoimi hasłami wyborczymi, które na szczęście wyglądały bardzo realnie. Na apelu kandydaci musieli się przedstawić i krótko powiedzieć jakie są ich zamiary, kiedy obejmą urząd. Po tym odpowiedzieli na kilka pytań od wyborców.

Na końcu przeszliśmy do głosowania.

Wyniki wyborów są następujące:

Benedykt z klasy VII – 65 głosów – przewodniczący

Ewa z klasy VI – 25 głosów – zastępca przewodniczącego

Piotr z klasy V – 16 głosów – członek Samorządu

Lena z klasy VI – 12 głosów – członek Samorządu

 

 

Dzień Chłopaka

30 września tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda klasa świętowała według własnego pomysłu. Wszędzie jednak był poczęstunek, bo nasze dziewczęta wiedzą, że do serca mężczyzny można trafić przez żołądek. Nie zabrakło również upominków. W klasie II chłopcy musieli zdać egzamin na prawdziwego mężczyznę, mieli próbę odwagi (zaprosić dziewczynkę do tańca), próbę siły (przenieść koleżankę na rękach) oraz próbę mądrości (odgadnąć zagadkę i wykazać się wiedzą o świecie).  Widać było, że cel został osiągnięty, chłopcy poczuli się wyjątkowo w tym szczególnym dniu, a dziewczęta  zobaczyły, że bez facetów nie byłoby tak wesoło.

Dzień Chłopaka w klasie IV 30

Galeria

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W naszej szkole wtorek, 29. września br. triumfowała książka. Okazją stały się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Aż 16 uczniów wzięło udział w głośnym czytaniu wybranej przez siebie książki. Wśród czytanych fragmentów znalazły się pozycje z klasyki literatury, opowiadania, powieści przygodowe, fantasy, opowiadania fantastyczne, dokument, bajki, baśnie i in. Niektórzy uczniowie specjalnie przygotowali się do prezentacji swojej pozycji literackiej. Poprzez wyszukany fragment mieli do przekazania słuchaczom różne ważne informacje związane z życiem szkolnym, etyką, problemami życia społecznego, postawą patriotyczną i in. Celem organizatorów szkolnego wydarzenia było propagowanie czytelnictwa, promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na nieznane dotąd pozycje literatury oraz – oczywiście – kulturę słowa. Co zostało podkreślone we wstępie uroczystości, to  korzyści z czytelnictwa, a w tym korzyść najważniejsza – nawyk czytania, który wchodzi w krew, ponieważ okazuje się ono znakomitą rozrywką. Cel został osiągnięty: lektorzy – uczniowie klas VI, VII i VIII dobrze przygotowali się do udziału w czytaniu. Wśród słuchaczy byli tacy, którzy po prezentacji dopytywali się o tytuł książki. Pan Dyrektor, który rozpoczął czytanie fragmentem powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, wykorzystał moment prezentacji fragmentu powieści, aby poruszyć kilka bardzo ważnych problemów współczesnego świata i postaw młodych Polaków. Pani Sylwia Galicz-Bobrowska, nauczyciel – bibliotekarz – powiedziała o korzyściach z czytelnictwa i zachęciła do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej. Koordynatorem wydarzenia była Pani Małgorzata Wodnicka, nauczyciel języka polskiego, która pogratulowała uczestnikom zainteresowania książką i odwagi do przełamywania barier związanych z publicznym wystąpieniem. Uzupełnieniem obchodów Święta Książki była ciekawa wystawa na temat czytelnictwa i wartości, jakie niesie czytanie literatury. Wystawa będzie przez pewien czas udostępniona w bibliotece szkolnej. Na pochwałę zasługują uczniowie przysłuchujący się literackim prezentacjom. Z małymi wyjątkami nasza młodzież wykazała duże zainteresowanie występami swoich koleżanek i kolegów i nagradzała ich udział gromkimi brawami.

Galeria

 

 

Międzyszkolny Turniej piłki nożnej

24 września na boisku wiejskim w Rękowie odbył się I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiły się dwie drużyny: Świątniki i Ręków. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych chłopcy klasy 1-3 oraz 4-8. Najlepszą drużyną w kategorii 1-3 okazała się NSP w Rękowie, natomiast II miejsce zajęliśmy my w składzie: Karol Borowski, Karol Grzelka,  Wiktor Gałązka, Szymon Rodziewicz, Piotr Szwed, Jakub Leja, Alexander Wetherall. Natomiast w kategorii klas 4-8 I miejsce zajęliśmy my w składzie: Jakub Baszak, Igor Baszak, Juljan Neubert, Jakub Ostolski, Adrian Polasiak, Alan Sztrajt. II miejsce zajęli chłopcy z NSP w Rękowie. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Alexander Wetherall oraz Jakub Ostolski, którzy otrzymali pamiątkowy puchar. Gratulacje!!!

Galeria

 

Święto Ziemniaka

Święto ziemniaka w naszej szkole to już tradycja. Jest co roku trochę inne, ale zawsze jest. W tym roku były to gry i zabawy ruchowe związane z ziemniakami. Najpierw mieliśmy okazję się zintegrować poprzez wspólne śpiewy i pląsy, a potem ze sobą porywalizować uczestnicząc w zawodach sportowych. Nie zabrakło wyścigów z ziemniakami czy skoków w workach. Wygrali wszyscy, bo udział i dobra zabawa to zwycięstwo. Zabawy przygotowała klasa III wraz z wychowawcą. Dziękujemy Panu Mierzwiakowi za ziemniaki, jest niezastąpiony. Wielkie podziękowania należą się również pani Danielowi Leja i jego pomocnikom za przygotowanie ogniska i stołów.

Galeria

 

 

Sprzątanie Świata

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. W naszej szkole corocznie uczestniczymy w tej akcji wcześniej. Tak też było teraz. Przez cały tydzień każda klasa dokładała swoją cegiełkę do tego, żeby nasza okolica stawała się coraz bardziej czysta. W ten sposób uczymy się, że żeby zadbać o cały świat wystarczy zadbać o to, co nam jest najbliższe.

Galeria

 

Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Tak też było u nas. Kropka stała się powodem do tego żeby po raz kolejny zastanowić się nad tym, co jest w nas wyjątkowego. Okazało się, że kropka ma moc. Całą zabawę przygotowała dla nas pani Agnieszka Białecka wraz z oddziałem przedszkolnym.

Galeria

Narodowe – Szkolne – Czytanie „Balladyny”

Corocznie na początku września ma miejsce ważne, czytelnicze dokonanie, którym jest Narodowe Czytanie. Patronuje mu Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku wydarzenie to w Polsce miało miejsce 5. września, a w naszej szkole – niespełna sześć dniu później, 11 września. Utworem czytanym była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Organizator i koordynator szkolnej uroczystości, polonistka, pani Małgorzata Wodnicka, współpracująca z nauczycielem bibliotekarzem, panią Sylwią Galicz – Bobrowską oraz zespołem nauczycieli uczących w klasach starszych włączyła do czytania dużą grupę uczniów od klasy IV do VIII, którzy czytali fragmenty dramatu. Ostatnią część utworu – Epilog – odczytał Dyrektor Szkoły, Pan Tomasz Wypler. Jako lektor wygłaszający wypowiedzi Wawela, dziejopisa, „prowadził” rozmowę z Publicznością, czyli wszystkimi uczestnikami – uczniami i nauczycielami.

Na uznanie zasługuje zarówno obudowa artystyczna uroczystości –wystawa przedstawiająca plakaty teatralne oraz obrazy, których tematem były literackie bohaterki dramatu, jak również dobry poziom przygotowania uczestników – dbałość o uroczysty strój, a nawet kostium teatralny oraz wzorowa postawa wszystkich uczniów – słuchaczy.

Uroczystość nam się udała.

Galeria

Sukces Marleny Młyńskiej

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie naszej uczennicy Marleny Młyńskiej. O tym, że Marlenka ma wielki talent, to już chyba wiedzą wszyscy, bo mieliśmy okazję słuchać piosenek w jej wykonaniu podczas szkolnych uroczystości. Ale, że ten talent jest tak wielki, to chyba wie niewiele osób. Marlena brała udział w międzynarodowym konkursie MTL Online. Decyzją jury, jako jedyna Polka, znalazła się na liście laureatów kategorii 9-10 lat zajmując 1. miejsce.

Wielkie gratulacje!!!

Nagrania można posłuchać pod linkiem.

Nagranie Marlenki

Więcej piosenek można usłyszeć na kanale Marleny na YouTube oraz na fanpage na Facebook’u pod nazwą Marlena Młyńska.

 

Wystawa prac Filipa Kotwicy

Filip Ktowica dał się poznać w naszej szkole jako człowiek wielu talentów. Nie wyobrażamy sobie bez niego szkolnego przedstawienia, konkursu recytatorskiego czy szkolnego “Mam talent”. Swój talent plastyczny przejawiał już od wielu lat, ale widać był bardzo ograniczany przez format kartki dostępny na zajęciach plastycznych. Filip jednak nie dał się ograniczeniom i stale swój talent plastyczny rozwija. Dzięki temu zaangażowaniu możemy podziwiać w szkolnym holu wystawę jego prac wykonanych podczas zajęć pozaszkolnych oraz w domu. Cieszymy się, że mamy w szkole koleją taką perełkę. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Galeria

 

Sukces Wiktorii Sawickiej

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Sawicka zajęła II miejsce w Ogólnopolski Turnieju w Gimnastyce Artystycznej “Gracja Spring Cup 2020”. Jej piękny występ można obejrzeć na filmie. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie zachęcamy innych uczniów do dzielenia się swoimi osiągnięciami pozaszkolnymi. 

Film

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Po takiej długiej przerwie to było prawdziwe wydarzenie i chyba jeden z najbardziej oczekiwanych początków roku szkolnego od lat.

Dzieci były naprawdę zadowolone, że zaczynamy stacjonarnie, a nie zdalnie.

Oby tak było cały rok. W naszej szkole jest wiele zmian: zmiany sal lekcyjnych, zmiany personalne, zmiany oświatowe i wiele innych.

Witamy w gronie nauczycielskim nowe Panie w klasie I panią Emilię i panią Weronikę, nową panią z języka anielskiego uczącą w klasach młodszych – panią Małgorzatę, panią logopedę Basię oraz nową  bibliotekarkę panią Sylwię. Zmiany kadrowe są również w sekretariacie gdzie na stanowisku sekretarza panią Krysię zastąpiła pani Justyna.

Musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i higieny i miejmy nadzieję, że tym razem będziemy mogli się spotykać przez całe 10 miesięcy.

Galeria