Cały plakat – TUTAJ

Regulamin

 VIII Rekreacyjnego Biegu RODZIC I JA

I. Organizatorzy:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce

Klub Biegacza Sobótka

II. Współpraca:

Przychodnia Rodzinna „Kajderowicz i Biliński”, Stowarzyszenie Ślężanie – LGD, Nadleśnictwo Miękinia, Dom Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce, Piekarnia – Cukiernia Bąkowski, Serwis Bezpieczne Dziecko, SP w Świątnikach, Komenda Policji w Sobótce, ŚOKSiR, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Krystyna Gali, Drukarnia ANTEX, Foto Video Sobótka, Sobócki Klub Karate Kyokushin, Fizjo.Med Honorata Gąsiorek, Usługi Marketingowe Agnieszka Sobczak.

III. Cel:

Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży

Propagowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych.

IV. Termin i miejsce:

17 V 2019 w okolicy Domu Turysty  „Pod Wieżycą” w Sobótce.  Start godz.1700.

Zapisy w biurze zawodów (Dom Turysty „Pod Wieżycą”) w dniu biegu w godzinach 1500 –1645

V. Trasa biegu:

Pętla oznaczoną ścieżką leśną. Długość trasy od 400 m do 1km w zależności od kategorii wiekowej. Start i meta w okolicy Domu Turysty  „Pod Wieżycą” w Sobótce. 

VI. Uczestnictwo:

Udział w biegu jest bezpłatny. Prawo startu mają osoby od 3 do 103 lat bez przeciwwskazań lekarskich (każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność). Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas biegu. Organizator nie ubezpiecza zawodników indywidualnie i nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki. Przedszkolaki biegną razem z rodzicami, dzieci i młodzież do lat 18 biorą udział w biegu za pisemną zgodą rodziców. Jest to typowy rodzinny bieg rekreacyjny bez nagradzania zwycięzców, bez pomiaru czasu.

VII. Program imprezy:

15 00 –  rozpoczęcie zapisów, wydawanie numerów startowych;

16 00 –  zapoznanie z trasą (dla zainteresowanych);

1630 – pokazy karate Sobóckiego Klubu Karate Kyokushin

1650 – rozgrzewka przed biegiem

17 00 –  bieg przedszkolaków z rodzicami;

17 15 –  bieg uczniów szkół podstawowych kl. I – III;

17 30 –  bieg uczniów szkół podstawowych kl. IV – VI;

17 45 –  bieg uczniów szkół podstawowych kl. VII – VIII i  gimnazjalistów;

18 00 –  bieg licealistów i dorosłych uczestników imprezy.

VIII. Nagrody:

Organizator przewiduje pucharek dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu, pamiątkowe medale dla 300 uczestników biegu (dzieci i młodzież) oraz puchar dla najliczniej reprezentowanego przedszkola.

IX. Pozostałe ustalenia:

Biegi odbędą się bez względu na pogodę i stan nawierzchni na trasie biegu. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie zawodów i regulaminie. Interpretacja regulaminu należy wyłącznie do Organizatorów.

Informacja telefoniczna organizatora w Sobótce: Dyrektor Biegu – Iwona Stankiewicz, tel. 660 729 573, Zastępca Dyrektora Biegu –  Antoni Stankiewicz, tel. 602 251 430, Sędzia Główny Biegu – Henryk Załęski, tel. 601 992 218, kierownik trasy – Adam Michalski, tel. 693 802 658.