29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nadrzędnym celem akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo. Warto wspomnieć o zaspokajaniu potrzeb emocjonalnych dzieci, wsparciu ich rozwój psychicznego, wzbogacaniu słownictwa, ćwiczeniu pamięci, poprawie koncentracji oraz uczeniu samodzielnego myślenia. Dzięki niemu dorosły buduje silną więź z dzieckiem.

Odczytywana historia to nie tylko źródło wiedzy, ale także pretekst do wspólnych rozmów o świecie. I najważniejsze – nawyk czytania wchodzi w krew, ponieważ okazuje się znakomitą rozrywką.

Wzorem roku ubiegłego, nasza szkoła przystąpiła do akcji głośnego czytania. Tym razem książka Wacława Dominkia pt. „Ślężańskie Bajania”, posłużyła nam do przypomnienia legend związanych z naszą okolicą. Odczytywany głośno tekst, wprowadził wszystkich w baśniowy świat, pełen tajemniczych postaci i niecodziennych stworzeń, które wg legend, zamieszkiwały naszą okolicę. Nad całością przygotowań i realizacją tego spotkania czuwały Panie Małgorzata Wodnicka i Sylwia Galicz-Bobrowska. Galeria – klik

SGB