Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z UNICEF. W tym roku włączamy się w projekt edukacyjny „Moc prezentów UNICEF

Czy wiesz, że są prezenty, które mogą uratować życie? Jak wywołać uśmiech na twarzy dziecka? W jaki sposób podarować wyjątkowy prezent?

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty, cieszy nas także, gdy jesteśmy nimi obdarowywani. Niestety na świecie są dzieci, dla których największym marzeniem jest być zdrowym, prawidłowo się rozwijać oraz chodzić do szkoły i uczyć się. Możemy wspólnie pomóc spełnić marzenia tych dzieci i podarować im najcenniejszy prezent. Aby to zrobić należy wejść na stronę UNICEF i wybrać prezent, który chcemy podarować, po opłaceniu darowizny UNICEF zajmie się dostarczeniem paczki najbardziej potrzebującym.

Celem akcji jest:

  • rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów rozwijających się,
  • kształtowanie postawy zaangażowania społecznego,
  • wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach projektu „Moc Prezentów UNICEF” uczniowie zapoznają się z działaniami UNICEF na świecie. Poznają historię dzieci z Gwatemali, których życie zmienił huragan. Straciły wszystko, co było im bliskie i znane. Takich historii dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu czy mieszkających w najbiedniejszych regionach bez odpowiednich warunków do życia, są tysiące. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest natychmiastowa pomoc, UNICEF działa od razu. Pomaga, dostarczając produkty humanitarne, dzięki którym dzieci i ich rodziny są bezpieczne i mogą funkcjonować.

Prezenty bez Pudła to najskuteczniejsza forma pomagania. Chcemy przedstawić Wam, w jaki sposób UNICEF zmienia życie dzieci dzięki tym produktom i zachęcić Was do przyłączenia się do pomocy.

Link do filmu „Prezenty bez pudła” – klik