II Konkurs Wiedzy o Powiecie Wrocławskim
Sukces naszych uczniów
18 września 2019r. uczniowie z naszej Szkoły – Alicja Longier, Franciszek Pietrasik i Bernard Berger wzięli udział w II edycji Konkursy Wiedzy o Powiecie Wrocławskim, który odbył się w Sali Sesyjnej Powiatu Wrocławskiego. Na 17 zgłoszonych  drużyn ze szkól z terenu powiatu, po wstępnym etapie eliminacji ,nasi uczniowie weszli do finału z najwyższym wynikiem. W finale zmagali się z 9 drużynami odpowiadając na pytania związane z zagadnieniami społecznymi, historią, zabytkami  i przyrodą Powiatu . Uczniowie układali puzzle, rozwiązywali zagadki, pracowali z mapą, a także układali rymowanki promujące swoje miejscowości i gminę.
Ala, Franciszek i Bernard wykazali się dużą wiedzą na temat Powiatu Wrocławskiego ostatecznie zajmując 3 miejsce spośród 10  finałowych drużyn.
Wszystkim uczestnikom konkursu organizatorzy wręczyli nagrody, a  finaliści wezmą udział wycieczce po powiecie wrocławskim.
A tak promowali swoją gminę nasi uczniowie
„Nasza Gmina Sobótka , nie jest zamknięta jak kłódka. Na szczycie Ślęży od wieków stoi Ślężański Miś i można go oglądać do dziś.
Uczniów do konkursu przygotował Dyrektor Szkoły pan Tomasz Wypler
Galeria