Zabawa z okazji Dnia Dziecka była przednia. Zdecydowana większość zarówno uczniów, jak i nauczycieli włączyła się do zabawy i przebrała za postać z bajki. Kogo tam nie było? Przewodził nam Tygrys, były Księżniczki, Superbohaterowie, Zwierzęta, Duchy, Jednorożce, Czarownice, Pszczoły, Uczennice z Monster High, Teletubisie, Czerwone Kapturki, Dziewczynka z zapałkami i wiele, wiele innych. Zabawa rozpoczęła się zaprezentowaniem przygotowanych piosenek. Klasy 0-3 śpiewały „Witajcie w naszej bajce” z filmu „Akademia Pana Kleksa”, klasy 4 i 6 piosenkę czołówkową z serialu Gumisie, klasy 5 i 7 piosenkę „Kaczka Dziwaczka” także z „Akademii Pana Kleksa”, a klasa 8 „Meluzynę” z filmu „Podróże Pana Kleksa”.

Następnie, korzystając z okazji obecności na boisku wszystkich członków społeczności szkolnej Pani Marta i Pani Iwona wręczyły nagrody w XIII Szkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym. Gratulujemy zwycięzcom: Julii Piechurze i Piotrowi Szwedowi.

Kolejną atrakcją były upominki od Pani Marty dla członków kół informatycznych z projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Uczniowie otrzymali dyplomy, książki o tematyce programowania i kubeczki na ciepłą herbatkę do popijania podczas pracy 😉

Następnie wszyscy już bez skrępowania udali się do pozostałych atrakcji. Jedni korzystali z zabawy na „dmuchańcach”, inni na placu zabaw, kolejni zaspokoili głód kiełbaskami i podpłomykami z grilla, przekąsili popcornem (dziękujemy wolontariuszom z SKW za przygotowanie opakowań-rożków). Sportowcy pograli w piłkę nożną i siatkową, tancerze poruszali się w rytmie ulubionych piosenek. Dla każdego coś miłego. Zabawę przerwał nam niestety deszcz, ale w oczekiwaniu na przejaśnienie mieliśmy okazję porozmawiać i po prostu pobyć ze sobą. Po deszczu uprzątnęliśmy plac i udaliśmy się do domu.

Bardzo dziękujemy: przede wszystkim Panu Dyrektorowi za świetny pomysł, panu konserwatorowi i paniom z obsługi za przygotowanie i wydawanie posiłków, przygotowanie miejsca (także chłopcom z klasy 8), radzie rodziców za sfinansowanie zabawy oraz uczniom i nauczycielom za świetną zabawę.

MPG

Galeria – klik