Program pobytu

PROGRAM POBYTU

 „GÓRSKA SZKOŁY PRZYGODY” (OPCJA 3 dni):

1 dzień:

1. Przyjazd, zakwaterowanie

2. Poznajemy "Uroczysko" (przygotowanie do zajęć z instruktorami, zapoznanie, opis zadań)

3. Obiad serwowany

4. Zajęcia z zakresu survivalu, a w nich wybrane typu: techniki maskowania, budowanie szałasu, pierwsza pomoc, nauka czytania mapy, podchody

5. Kolacja z daniami na ciepło i zimno (patery serów i wędlin, warzywa sezonowe, sok, woda, herbata, ciasto domowego wypieku, danie główne na gorąco)

6. Dyskoteka

7. Nocleg

2 dzień:

1. Śniadanie (patery serów i wędlin, warzywa sezonowe, sok, woda, herbata, ciasto domowego wypieku, danie główne na gorąco)

2. Zajęcia integracyjne z zakresu Team Building (Tor dla dzieci w każdym wieku przygotowany został na podstawie klasycznych zajęć z zakresu Team Building - budowania zespołu. Uczy współpracy, integracji w grupie oraz dostarcza mnóstwo zabawy. Wszystkie nasze zabawy: bawią, uczą zasad współzawodnictwa i gry zespołowej, pomagają pozbyć się lęków, kładą nacisk na aktywność ruchową... ):

- Mega Tangram: Chińska gra znana od 3000 tysięcy lat. "... Jej celem jest ułożenie figury

z dostępnych elementów tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić..." W naszej wersji jest to gra zespołowa - jednego z uczestników zabawy podwieszamy tuż nad ziemią na tzw. "jaskółkę"

i zasłaniamy mu oczy. Pozostali uczestnicy mają za zadanie pokierować nim (za pomocą lin oraz słów) tak, aby na wyznaczonym polu ułożył odpowiednią figurę tangramu.

- Równoważnia: Między dwoma drzewami zawieszamy taśmę - równoważnię, na której spacer to nie lada sztuka dla głównego uczestnika zabawy "Akrobaty". Pozostali uczestnicy za pomocą lin pomagają mu utrzymać równowagę i dotrzeć na drugi koniec taśmy.

- Narty: Wyścig na specjalnie przygotowanych pięcioosobowych nartach. Uczy współpracy, komunikacji, koordynacji ruchowej uczestników zabawy, a przy tym sprawia dużo radości śmiechu

- Mega Yenga: Yenga to bardzo prosta gra zręcznościowa, która polega na ułożeniu wieży

z zestawu drewnianych klocków. W wersji klasycznej uczestnicy zabawy muszą ułożyć wieżę, a następnie wyciągać po jednym klocku z dowolnego piętra wieży i umieścić go na jej szczycie. Przy tej operacji należy uważać, by nie zniszczyć całej konstrukcji. W naszej zabawie mamy do dyspozycji "mega wieżę", którą uczestnicy muszą przenieść przez specjalnie przygotowany do tego tor.

- Rurociąg

3. Obiad serwowany

4.Gra miejska terenowa - wycieczka połączona z zajęciami na orientację:

Lokalizacja: pobliskie miasteczko Piechowice

Pakiet startowy: koperta z zadaniami, mapa, kopie archiwalnych zdjęć

Cele: zabawa, przygoda, integracja, poprawa umiejętności współpracy, kreatywności, komunikacji i orientacji w przestrzeni, nietypowy sposób na poznanie tradycji regionu i jego historii.

5.Kolacja z daniami na ciepło i zimno (patery serów i wędlin, warzywa sezonowe, sok, woda, herbata, ciasto domowego wypieku, danie główne na gorąco)

6. Ognisko z pieczeniem kiełbasek

7. Nocleg

3 dzień:

1. Śniadanie (patery serów i wędlin, warzywa sezonowe, sok, woda, herbata, ciasto domowego wypieku, danie główne na gorąco)

2. Wycieczka z przewodnikiem w Góry Karkonosze (przykłady):

Uroczysko, Szklarska Poręba, wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego, Wodospad Szklarki, Chybotek, Złoty Widok, Uroczysko /wycieczka piesza i autokarowa/

3. Obiad serwowany

4. Uroczyste pożegnanie