Archiwum 2011/2012

Rok szkolny 2009/2010

 

Czysta Ślęża

28.05.2010r. odbyła się akcja ekologiczna pt. „Czysta Ślęża”, w której to wzięliśmy udział wraz ze swoją wychowawczynią Panią Joanną Szukałą. Wyruszyliśmy z Będkowic odpowiednio wyposażeni (rękawiczki, worki) i spokojnie podążaliśmy szlakiem archeologicznym w kierunku Ślęży. Po drodze oczywiście sprzątaliśmy „nasz” szlak. Jak się później okazało na Ślężę dotarliśmy z dwoma pełnymi workami na śmieci. Zostawiliśmy je na szczycie w wyznaczonym do tego miejscu, a następnie szlakiem żółtym zeszliśmy na Przełęcz Tąpadła, gdzie odbył się konkurs ekologiczny. Niestety nie odbył się konkurs sprawnościowy - a tak na niego czekaliśmy. Po konkursie graliśmy w piłkę, no i w związku z tym, że pogoda dopisała, opalaliśmy się w słoneczku. Było także wielkie ognisko, gdzie smażyliśmy kiełbaski. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni.

Uczniowie klasy VI.

 

Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 24 maja 2010r. odbył się w Szkole Podstawowej w Świątnikach II etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas V i VI. W konkursie uczestniczyli uczniowie SP nr 1 w Sobótce i SP w Gniechowicach i SP w Świątnikach.
Laureaci II etapu wśród klas V:
1miejsce - Justyna Mierzwiak (SP Świątniki),
2 miejsce – Oliwia Jewuła (SP Gniechowice),
3 miejsce – Karolina Piechura (SP Świątniki).
Laureaci II etapu wśród uczniów klas VI:
1 miejsce – Konrad Wyspiański 9SP Gniechowice),
2 miejsce Dajana Markulak – SP nr 1 w Sobótce,
3 miejsce Justyna Susz – SP nr 1 w Sobótce.
Konkurs przygotowała i zorganizowała Dyrektor SP w Świątnikach mgr Ewa Żurawik.

 

Spotkanie z panem Czesławem Rodziewiczem

17 marca 2010 roku przedstawicielki SK LOP wzięły udział w interesujących warsztatach tematycznych pod hasłem „BAJANIA O PRZYRODZIE LIŚCIAKOWEGO KRÓLA”, których Gościem specjalnym był znany w środowisku wrocławskim artysta plastyk, pan Czesław Rodziewicz. Tym razem spotkanie odbyło się w bibliotece SP nr 1 w Sobótce. W programie spotkania przybliżona została historia tworzenia przez pana Czesława Rodziewicza urokliwych „Liściaków”, ekslibrisów i wrocławskich haftów. Prezentowano przyrodnicze opowieści Pogodnego Bajarza.

 

Zawody w mini piłce siatkowej

22 lutego 2010r. w Sobótce odbyły się gminne zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Rozegrane zostały mecze dwójek - kl. IV, trójek - kl. V oraz czwórek - kl. VI. Skład zespołu dwójek dziewcząt to: M. Gałązka i A. Rudzka - 1 set oraz  K. Drożdż i W. Romańska - 2 set; chłopców: B. Lach i Sz. Matejko - 1 set oraz M. Grygiel i M. Kotwica - 2 set. Wszystkie mecze w przypadku klas IV rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 punktów. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy zajęli II miejsce. Nie startowaliśmy w kategorii trójek, ponieważ złączyliśmy siły tzn. chłopcy z klas V i VI wystartowali jako jeden zespół w kategorii czwórek. Skład  pierwszej czwórki to: D. Droszczak, A. Meusz - kl. V, J. Bałchan, M. Maniowski - kl. VI, którzy grali w I secie, natomiast druga czwórka to: K. Kumidaj, M. Kubiak - kl. V, M. Lesycz, O. Wojciechowski - kl. VI, którzy grali w 2 secie. W tej kategorii mecze rozgrywane były do 25 punktów do 2 wygranych setów. W decydującym meczu graliśmy przeciwko Sobótce i wygraliśmy 2:0 w setach, nie dopuszczając do tie-breaka. Ostatecznie chłopcy z klas V i VI zajęli I miejsce i 05.03.2010r. w Siechnicach reprezentowali naszą szkołę w zawodach powiatowych. W zawodach wzięło udział 7 szkół, więc zostały rozlosowane dwie grupy. My trafiliśmy do grupy II, a więc: Sadków, Św. Katarzyna oraz Jordanów Śląski. I grupa to: Bielany Wrocławskie, Kamieniec Wrocławski oraz Polakowice. Mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 punktów. W przypadku tie-breaka grało się również do 15 punktów. Poziom był bardzo wyrównany, a więc mecze były bardzo zacięte i na „styku”. Często dochodziło do tie-breaka, w którym niestety to przeciwnicy mieli więcej szczęścia. Chłopcy „walczyli jak lwy” i po ciężkich bojach zajęli trzecie miejsce w grupie oraz w ogólnej klasyfikacji V. Gratulujemy!!!

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 28 stycznia 2010r. odbył się w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Pani Sączawa przywitała wspaniałych gości. Klasy 0, I, II, III oraz VI wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Saczawą, Panią Grygiel, Panią Radecką, Panią Szukałą i Panią Grzelką przygotowały program artystyczny - wiersze, piosenki o babciach i dziadkach na ludową nutę, rewelacyjny taniec Polka wykonany przez VI klasę oraz hit całej uroczystości "Familiadę", która rozbawiła wszystkich uczestników i gości. Na zakończenie dzieci zaspiewały
        "Jak długo ze szczytów Ślęży wieje historii wiatr,
        tak długo Babcie Dziadkowie niech żyją, żyją nam."
Oprócz tego przygowany został dla gości poczęstunek. Dziadkowie nie kryli wzruszeń i radości. Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania, pomimo nieprzyjającej pogody nie zawiedliśmy się na naszych gościach.

 

Antarktyda oczami Bogusława Ogrodnika

21 stycznia 2010r. mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć w naszej szkole pana Bogusława Ogrodnika - znanego podróżnika i rekordzistę świata w deniwelacji (różnicy poziomów - zdobył Mount Everest 8848 m n.p.m. i zszedł na głębokość 163 m p.p.m. w Blue Hole w Morzu Czerwonym). Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły i SP w Rogowie Sobóckim mieli okazję posłuchać o wyprawie pana Bogusława na Antarktydę, gdzie wraz w trzema innymi Polakami zdobył  najwyższy szczyt Antarktydy Mt. Vinson. Spotkanie zorganizowała pani Iwona Stankiewicz.

 

Zawody w tenisie stołowym

12.01.2010r. u nas w szkole odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Mirosławicach z drużyną dziewcząt i chłopców, Szkoła Podstawowa w Rękowie z drużyną chłopców i oczywiście my z drużyną dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Monika Baranowska i Karolina Piechura. Jeśli chodzi o chłopców byli to: Dawid Droszczak, Marcin Kubiak i Adrian Meusz, także z klasy V. Wszystkie mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów, do 11 punktów. Sędziami zawodów byli uczniowie klasy VI: Jakub Bałchan i Mateusz Maniowski. W kategorii chłopców I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rękowie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Świątnikach, III miejsce Szkoła Podstawowa w Mirosławicach. Natomiast w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Świątnikach, II miejsce Szkoła Podstawowa w Mirosławicach. Po zakończonym turnieju odbył się słodki poczęstunek oraz uroczyste rozdanie pucharów, dyplomów i medali przez Panią Dyrektor Ewę Żurawik. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy!
20.01.2010r. w Sadkowie odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały Monika Baranowska i Karolina Piechura. W zawodach wzięło udział 7 szkół, więc zostały rozlosowane dwie grupy. My trafiliśmy do grupy I, w której jeszcze były Węgry i Sadków. II grupa to: Św. Katarzyna, Tyniec Mały, Mirków i Chrząstawa. Mecze rozgrywane były do 3 wygranych setów do 11 punktów. Nasze dziewczynki zajęły trzecie miejsce w grupie i w ogólnej klasyfikacji VI. Gratulujemy!!!

 

 

Happening "Balony do nieba"

W dniu 20 listopada w naszej szkole obchodzona była XX rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W ramach programu "Szkoła z prawami dziecka" zorganizowaliśmy happening "Balony do nieba". Każdy uczeń naszej szkoły napisał na baloniku najważniejsze dla niego prawo dziecka, a następnie dokładnie o godzinie 12:00 dzieci wypuściły kolorowe balony w powietrze.

 

Warsztaty z pracownikami DZPK we Wrocławiu

12 listopada 2009 roku podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników DZPK we Wrocławiu, opiekujących się Ślężańskim Parkiem Krajobrazowym, poznaliśmy wiele ciekawostek z życia fauny występującej w Masywie Ślęży. Zdobyta wiedza pozwoli nam odróżnić krogulca od pustułki, rozpoznać na drzewach kowalika, słomkę czy rudzika. Teraz już wiemy, dlaczego sowa płomykówka porusza się nocą bezszelestnie, czym żywi się ryjówka i na co poluje gronostaj. Z wielką przyjemnością, kolejny raz, wiosną wyruszymy na spotkanie z przyrodą Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada jak co roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przedstawienie z tej okazji przygotowała pani Lidia Sączawa wraz z uczniami klas I-VI. Po zakończeniu apelu w naszej szkole poczet sztandarowy wraz z panią Dyrektor Ewą Żurawik, panią Joanną Szukałą i panią Lidią Sączawa udał się do Gimnazjum Gminnego, aby reprezentować naszą szkołę na gminnych obchodach tego najważniejszego święta wszystkich Polaków.

 

Spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego ŚLĘŻA

Spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego ŚLĘŻA, które odbyło się 5 listopada 2009 roku, było okazją do podsumowania wszystkich działań podejmowanych przez społeczność naszej szkoły w październiku br. Z okazji Miesiąca Ochrony Przyrody. Podczas spotkania pan Prezes i pan Łowczy Koła wręczali nagrodzonym w konkursach dyplomy i certyfikaty udziału. Za zaangażowanie w zbiórce żołędzi dla dzików i jeleni, uczniowie SP w Świątnikach otrzymali zakupione przez KŁ ŚLĘŻA słodkości oraz zaprojektowane specjalnie dla nas plany lekcji z myśliwskim motywem.

 

Konkurs czytelniczy

Dnia 28.10.2009r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla klas II - III pt. "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?" w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Udział w nim wzięło 11 uczniów. A oto zwycięzcy:
I miejsce -   Martyna Kotwica klasa III
                   Marcel Olankiewicz klasa II
II miejsce -  Patrycja Filipiak klasa II
III miejsce - Natalia Ostafinska klasa II
                    Oliwia Wojciechowska klasa II
Wyróżnienie - Alicja Sączawa klasa II

 

Międzyszkolne ekologiczne warsztaty plastyczne z udziałem artysty plastyka, pana Władysława Dzielnickiego

Pierwszego pażdziernika 2009 roku odbyły sie w naszej szkole międzyszkolne ekologiczne warsztaty plastyczne z udziałem artysty plastyka, pana Władysława Dzielnickiego oraz uczennic Gimnazjum nr 3 w Sobótce. Tematem spotkania były "Owocowe i warzywne dary jesieni w wkwareli". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II - VI. Powstałe na warsztatach prace będziemy podziwiać podczas prezentowania dorobku obchodów DNIA DRZEWA 2009.

 

Zajęcia terenowe z udziałem leśniczego pana Szczepana Szczęśniaka

W zajęciach, ktore odbyły się 30 wrzesnia 2009 roku brali udział uczniowie klasy IV naszej szkoły. Podczas zajęć doskonalili oni swoje umiejętności w rozpoznawaniu pospolitych drzew liściastych i iglastych występujacych w Masywie Ślęży. Korzystając z ogromnej wiedzy Pana leśniczego oraz atlasów i przewodników do oznaczania drzew wypełniai przygotowane przez nauczycielkę przyrody karty pracy. Piękna, słoneczna pogoda była okazją do zebrania materiału przyrodniczego potrzebnego do  wykonania zielnika.

Strony: « Poprzednia 1 2 3